7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ                                                           Λαμία, 08.01.2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΓΙΑ ΤΗ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΝ 11.01.2021

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες των μαθητών του 7ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας,

η Δευτέρα, 11η Ιανουαρίου 2021 έχει οριστεί ως ημέρα επαναλειτουργίας των σχολείων μετά την άρση του μέτρου της αναστολής της λειτουργίας για τον περιορισμό της πανδημίας του Covid-19.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου σε συνεδρίασή του:

$1.      Επικαιροποίησε τον Κανονισμό Λειτουργίας που σας έχει αποσταλεί τον Σεπτέμβριο και θα διανεμηθεί εκ νέου στους μαθητές την πρώτη ημέρα επαναλειτουργίας των σχολείων.

$2.      Τροποποίησε την ώρα προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών ως εξής:

·         Α1, Β1, Γ1, Δ1, Ε1, ΣΤ1 :   ώρα προσέλευσης 08.00΄-08.10΄ ώρα αποχώρησης 13.10΄

·         Β2, Β3, Γ2, Δ2, Ε2, ΣΤ2 :  ώρα προσέλευσης 08.10΄-08.20΄ ώρα αποχώρησης 13.20΄

$3.      Η είσοδος των μαθητών/τριών το πρωί και η έξοδος το μεσημέρι θα γίνεται ως εξής:

·         Οι μαθητές/τριες των Α’, Β΄, Γ΄ και Δ΄ Τάξεων από την κεντρική είσοδο (ανατολική, όπως γινόταν μέχρι τώρα)

·         Οι μαθητές/τριες των Ε’ και ΣΤ΄ Τάξεων από τη δεύτερη είσοδο (δυτική)

Σας γνωρίζουμε επίσης ότι την Κυριακή 10 Ιανουαρίου και ώρα 09.00΄-13.00΄ θα πραγματοποιηθούν στην οδό Φιλίας δίπλα στις εγκαταστάσεις της Πανελλήνιας Έκθεσης, έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid test). Οι έλεγχοι πραγματοποιούνται (με την υποστήριξη του Δήμου Λαμιέων σε συνεργασία με τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ) μέσα από το αυτοκίνητο (drive through) και προσφέρονται δωρεάν.

Μπορείτε να ενημερώνεστε και από την ιστοσελίδα του σχολείου:

Από τη Διεύθυνση του σχολείου