Το 7ο δημοτικό σχολείο Λαμίας , ο σύλλογος διδασκόντων και ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων διοργανώνουν απο κοινού την Τετάρτη 5 Απριλίου εκδήλωση - ομιλία με θέμα την πειθαρχία , όρια και ψυχολογία στο παιδί .
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου στις 5 το απόγευμα με ομιλητές τις κ.κ.
Άντα Τσικερδή Ειδική παιδαγωγός MSc η οποία θα αναπτύξει το θέμα
"ΟΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ . ΠΩΣ ΤΑ ΘΕΤΟΥΜΕ . ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ".
Ελευθερία Κλέτσα Παιδοψυχολόγος -Οικογενειακή σύμβουλος MSc η οποία θα αναπτύξει το θέμα "ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ".
Θα είμαστε όλοι εκεί για να δώσουμε στα παιδιά μας με την βοήθεια των ειδικών μία στοργική καθοδήγηση για να γίνουν υγιείς προσωπικότητες .