ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ 1-20 Μαρτίου 2021

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

1-20 Μαρτίου 2020

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ Τάξη θα πραγματοποιηθούν από την 1η μέχρι και την 20η Μαρτίου. Κατά το σχολικό έτος 2021-2022 στην Πρώτη Τάξη θα φοιτήσουν τα παιδιά που γεννήθηκαν το 2015. Για την εγγραφή απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1.    Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση

(Πατήστε εδώ για το έντυπο Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση )

2.    Ατομικό Δελτίο Υγείας (από Παιδίατρο ή Νοσοκομείο ή ΤΟΜΥ κ.τ.λ.)

(Πατήστε εδώ για το έντυπο Ατομικό Δελτίο Υγείας)

3.    Βεβαίωση Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο

4.    Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας (Λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή ΔΕΥΑΛ ή συμβόλαιο σπιτιού ή έντυπο ΔΟΥ )

Στο 7ο Δημοτικό Σχολείο εγγράφονται τα παιδιά που η διεύθυνση κατοικίας βρίσκεται εντός των ορίων που περικλείονται από τις οδούς: Σωκράτους ζυγά - Λ. Δημοκρατίας  όλα (από Σωκράτους μέχρι Βελουχιώτη) - Κ. Ρεβένια - Βελουχιώτη μονά - Λ. Καλυβίων - Σωκράτους , όπως δείχνει ο παρακατω χάρτης)

oria

5.    Βιβλιάριο Υγείας Παιδιού (Να έχουν πραγματοποιηθεί τα προβλεπόμενα εμβόλια)

6.    Το Πιστοποιητικό Γέννησης από τον Δήμο ζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο

7.       Αίτηση για το ολοήμερο θα βρείτε εδώ.

Για την προστασία όλων από τον κίνδυνο της διασποράς του κορωνοϊού Covid 19, η προσέλευση των γονέων-κηδεμόνων στο σχολείο για την εγγραφή θα γίνεται ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία στο 2231026334.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Στην είσοδο-έξοδο του σχολείου θα υπάρχει αντισηπτικό και στο γραφείο της διεύθυνσης όπου θα γίνονται οι εγγραφές θα εισέρχεται ένας γονέας-κηδεμόνας κάθε φορά.

Στην περίπτωση προσέλευσης περισσότερων γονέων-κηδεμόνων την ίδια ώρα οι υπόλοιποι θα περιμένουν σε διαμορφωμένο χώρο έξω από το γραφείο και σε απόσταση μεταξύ τους.

Για όσους θέλουν μόνο την προμήθεια των εντύπων, θα βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα του σχολείου

και θα υπάρχουν σε τραπεζάκι στην είσοδο του σχολείου.

Από τη διεύθυνση του σχολείου