ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2023 ΣΤΟ 7ο Δ.Σ. ΛΑΜΙΑΣ

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 σήμερα και το πρώτο κουδούνι χτύπησε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας, όπου και τελέστηκε ο Αγιασμός, από τον πάτερ Βασίλειο ιερέα του Ι.Ν. Αγίων Αποστόλων Παγκρατίου Λαμίας. Τα πρόσωπα όλων υποδέχθηκαν χαμογελαστά τη νέα σχολική χρονιά.

2

Παραβρέθηκαν και τίμησαν με την παρουσία τους το σχολείο μας η κ. Ελένη Μπενιάτα Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας και ο κ. Ευθύμιος Γκούμας Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας, οι οποίοι απευθυνόμενοι σε μαθητές Εκπαιδευτικούς και γονείς ευχήθηκαν καλή σχολική χρονιά σε όλους, με υγεία και πρόοδο.

Κατά τη λήξη της τελετής, ο νέος  Διευθυντής του σχολείου μας, κ. Χρήστος Γκορτσαλής, πήρε το λόγο για να καλωσορίσει του μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου και ιδιαίτερα τους μικρούς μαθητές της πρώτης τάξης.

1

Ξεκινά μια νέα σχολική χρονιά με προσδοκίες που στόχο έχουν την απόκτηση της γνώσης και την καλλιέργεια του ήθους των μαθητών που είναι απαραίτητα εφόδια στη ζωή μας.

Με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, εύχομαστε ολόψυχα να έχουμε υγεία και δύναμη σωματική και ψυχική και μια χρονιά ακόμη πιο δημιουργική και ποιοτική από την προηγούμενη.

3

Καλή Σχολική Χρονιά με υγεία, δημιουργικότητα, πρόοδο και ευτυχισμένες σχολικές στιγμές.

Για να δείτε το σχετικό βίντεο από το STAR ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ κάντε κλικ εδώ