ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΠΟ 04.03.2021 ΜΕΧΡΙ 15.03.2021

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες των μαθητών του 7ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας,

μετά από την ανακοίνωση της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας για την ένταξη της Περιφερειακής Ενότητας Φθιώτιδας στις περιοχές αυξημένης επιτήρησης (βαθύ κόκκινο) για τον περιορισμό της πανδημίας του Covid-19, αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των σχολείων από την Πέμπτη, 04.03.2021 μέχρι και την Καθαρή Δευτέρα 15.03.2021.

Το διάστημα αυτό το σχολείο θα λειτουργήσει με την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση και οι μαθητές θα ακολουθούν το Πρόγραμμα που σας έχουμε αποστείλει και που ακολουθούσαν πριν τα Χριστούγεννα, καθώς και τις ημέρες των δυσμενών καιρικών συνθηκών. Από 14.10΄ μέχρι 17.20΄ θα μπαίνουν στην ηλεκτρονική τάξη πατώντας πάνω στον υπερσύνδεσμο του εκπαιδευτικού κάθε ώρα διδασκαλίας.

Μπορείτε να ενημερώνεστε και από την ιστοσελίδα του σχολείου:

Από τη Διεύθυνση του σχολείου