ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Α΄ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΤΟΥ ΕΚΑΒ ΛΑΜΙΑΣ ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Η Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Φθ/δας με την υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων κ. Ελένη Λεμόνη σε συνεργασία με το ΕΚΑΒ Λαμίας που εκπροσώπησαν η κ. Ντίνα Λαγού και ο κ. Στέφανος Κουλτούκης, πραγματοποίησε βιωματικό σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών με ιδιαίτερη έμφαση στη Βασική Υποστήριξη της Ζωής (B.L.S.), σε εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων σε χώρους του 7ου Δημοτικού Σχολείου Λαμίας την Πέμπτη 24 Νοεμβρίου 2022. Το σεμινάριο-διάρκειας 5 περίπου ωρών παρακολούθησαν εικοσιένα εκπαιδευτικοί από διάφορες σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας.

Στην εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του και ο Διευθυντής της Δ.Π.Ε. Φθιώτιδας κ. Ευθύμιος Γκούμας.

Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του σεμιναρίου τηρηθήκαν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα στα πλαίσια περιορισμού της διασποράς συνεπεία της πανδημίας COVID 19.

Καταγραφή 1Α

Καταγραφή 1