1ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ “ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ”

New Skitch

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του  1ου Εσωτερικού Τουρνουά Ποδοσφαίρου στον αύλειο χώρο του σχολείου μας την Πέμπτη 18 Μαΐου 2023. Οι ομάδες συγκροτούνται από μαθήτριες και μαθητές της Δ΄ , Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης, συμμετείχαν 14 ομάδες των έξι ατόμων. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν σε πέντε γήπεδα που δημιουργήθηκαν από τους μαθητές στην αυλή και το γυμναστήριο του σχολείου.
Τους αγώνες συντόνισε  Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής
 του σχολείου μας Κωνσταντίνος Τσιώτας με την βοήθεια των εκπαιδευτικών των τάξεων που πήραν μέρος στο τουρνουά.

Οι μαθητές  είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν το αγαπημένο τους άθλημα, διασκεδάζοντας παρέα με τους φίλους και  συμμαθητές τους. Παιδικά χαμόγελα, αγωνιστικότητα και άθληση ήταν τα κυριότερα χαρακτηριστικά που έδωσαν ζωή στο τουρνουά μας.

Στόχος η συμμετοχή και ένα ισχυρό κοινωνικό μήνυμα υπέρ της φιλίας και της χαράς του αθλητισμού.

Οι μαθητές, επέδειξαν ήθος, υπομονή, επιμονή, ομαδικότητα και κυρίως ευγενή άμιλλα δείχνοντας το δρόμο για τον υγιή αθλητισμό δίνοντας έμφαση στο σεβασμός στον συμπαίκτη, στον αντίπαλο, στον διαιτητή και στην προσωπικότητα του καθενός.

Ένα μεγάλο μπράβο σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.

1Α