ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΑΠΕΡΙΣΤΑΣ

Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Λαμίας ολοκλήρωσε με μεγάλη επιτυχία την συμμετοχή του στην δράση Ταπερίστας. Η δράση “Ταπερίστας” απευθύνονταν σε μαθητές και εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των Περιφερειακών Ενοτήτων της χώρας, είχε δηλαδή εθνική εμβέλεια. Συμμετείχαν 192 σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας.

Για να δείτε κάποιες από τις δράσεις των μαθητών μας κάντε κλίκ εδώ.

Με την ολοκλήρωση του προγράμματος απονεμήθηκαν στους μαθητές μας οι έπαινοι από την συμμετοχή τους σε αυτό.

εικόνα Viber 2022-06-10 14-14-12-474

Ο δικός μας τίτλος: "Τρώω γερά.....τρώω καλά"

Χρόνος υλοποίησης Προγράμματος: Δεκέμβριος 2021 έως το Μάιος 2022.

Ονοματεπώνυμο Υπεύθυνου Εκπαιδευτικού της Δράσης: Κωνσταντίνος Τσιώτας ΠΕ 11 Φυσικής Αγωγής.

Ονοματεπώνυμο Συμμετεχόντων Εκπαιδευτικών της Δράση: Ηλίτσα Καδδά ΠΕ 70 Δασκάλων.

Τάξη: Α΄ 1

Σύνολο μαθητών: Δεκατέσσερις (14).

Ονοματεπώνυμο μαθητών:

Ραφαηλία

Μουρτζή

Φωτεινή

Το θέμα της Διατροφής είναι κάτι που μας αφορά όλους μας και είναι πάντα επίκαιρο. Απαραίτητη λοιπόν είναι η ευαισθητοποίηση όλων μας και κυρίως των γονιών, των εκπαιδευτικών, αλλά και των ίδιων των παιδιών.

Ευχόμαστε όλοι μας να καταφέρουμε να υιοθετήσουμε την πρακτική “Ταπερίστας" στη ζωή μας για πάντα!