ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 2022

Η εξέγερση των φοιτητών του Πολυτεχνείου τον Νοέμβριο του 1973 αποτελεί το επιστέγασμα του αγώνα ενός ολόκληρου λαού κατά της δικτατορίας. Ενός αγώνα προάσπισης ιδανικών και διαχρονικών αξιών όπως της Δημοκρατίας, της Ελευθερίας, της Εθνικής Ανεξαρτησίας.

Τιμούμε κάθε χρόνο τέτοιες μέρες τους αγώνες των ελεύθερων Ελλήνων που πάλεψαν απέναντι στο δικτατορικό καθεστώς, απαίτησαν και πέτυχαν την αποκατάσταση της Δημοκρατίας στη χώρα που γεννήθηκε.

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο του Πολυτεχνείου στις 17 Νοεμβρίου. Συμμετείχαν οι μαθητές της Ε΄ τάξης, υπό την καθοδήγηση της κ. Λίνας Γκουτζιαμάνη της κ. Βασιλικής Μπενιάτα και της Εκπαιδευτικού Μουσικής κ.

Καταγραφή Α

image7 Α